Ministerka klame a Most-Híd pácha politické harakiri, tvrdí SaS

Ministerka klame a Most-Híd pácha politické harakiri, tvrdí SaS Zdroj: noviny.sk
BRATISLAVA / Predseda SaS Richard Sulík, podpredsedníčka NR za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová, podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko zvolávajú tlačovú besedu na tému: Voláme posily z Európy vyšetriť vraždu a prepojenie vlády na mafiu. Ministerka klame a Most-Híd pácha politické harakiri.

"Ministerka Matečná klamala, keď povedala, že ona a ani poľnohospodárska platobná agentúra nevedeli o aktivitách nevie o tomto klane na východe Slovenska. Podľa dôkazov dokonca ona sama umožnila, aby dostali Taliani na východnom Slovensku dotácie z PPA agentúry. Chcem jej pripomenúť, že zodpovedná za pôsobenie agentúry PPA je práve ministerka Matečná," začala poslankyňa

Nicholsonová sa pýtala, ako je možné, že firma Tracer export import s.r.o, v ktorej je spoločníkom jeden z bratov Rodovcov, mala ultra mega rýchly postup pri žiadostiach podávaných na Slovenský pozemkový fond v čase, kedy Gabriela Matečná bola generálnou riaditeľkou Slovenského pozemkového fondu. "Nejde len o to, že im SPF prenajal obrovské plochy, ale ide o tom, že čo jej v rámci tejto pôdy SPF prenajal. Okrem toho, že išlo o ornú pôdu, prenajala im aj zastavané plochy a nádvoria, napríklad Námestie SNP v Michalovciach. Toto námestie malo slúžiť a na poľnohospodársky účel s cieľom čerpania dotácií z PPA," vysvetľuje Nicholsonová. 

Vo všetkom jej v tom čase podľa Nicholsonovej slov pomáhal Ondrej Hovan, bývalý člen ŠtB. "V júni 2015 spoločnosť Tracer export import s.r.o. podala žiadosť o prenájom pozemkov v katastrálnom území Vinné, kde žiadali prenájom viníc za účelom obnovy vinohradu. Ešte v ten istý deň, to znamená 17.6. 2015 im bol pripravený návrh na pobočke v Michalovciach, ktorý podľa dostupných informáciách pripravoval práve Hovan. Zmluva nadobudla účinnosť 27.8.2015, to sú dva mesiace od podania žiadosti," rozpráva Nicholsonová. Bežní ľudia od podania žiadosti do účinnosti zmluvy čakajú viac ako dva roky. 

"Doba nájmu sa predĺžila o 30 rokov, dotácie na túto plochu sa čerpajú, ale s vinohradom sa odvtedy nič neudialo. V septembri 11.9. 2015 spoločnosť Tracer znova požiadala o prenájom. V tomto dodatku sa im znova zvyšovala výmera, a to konkrétne o 237 hektárov vrátane sídliska v Michalovciach. Žiadosť bola vybavená do mesiaca, kedy im znova Hovan pripravil zmluvu na pozemky," dodáva poslankyňa. 

Matečná ako generálna riaditeľka PF sama podpísala prenájom pre firmu pána Rodu, na ktorú on od roku 2015 nepretržite čerpal dotácie. Z tohto je absolútne zrejmé, že ministerka klame, keď tvrdí, že nevedela o aktivitách talianského klanu na východe Slovenska. 

Zdroj: noviny.sk

TV Program

15:30 Vražedné čísla
16:30 Dr. Dokonalý
17:30 NOVINY
15:00 Profesionáli III.
15:55 Simpsonovci IV.
16:25 Simpsonovci IV.
15:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
16:00 Vražedné Miami II.
16:55 Presne takto o rok
15:45 Rozprávanie o víle Amálke
15:50 Dážďovečky
16:00 Pat a Mat
14:50 Snové léto
16:25 Robin Hood
18:30 Životy svatých 1/2