Tlačová konferencia ministrov zdravotníctva SR a ČR o liekovej politike

Tlačová konferencia ministrov zdravotníctva SR a ČR o liekovej politike

BRATISLAVA / V utorok sa na ministerstve zdravotníctva stretol slovenský šéf tohto rezortu Tomáš Drucker s českým ministrom zdravotníctva Miloslavom Ludvíkom. Hovorili o témach transplantácii pľúc, liekovej politike a štandardných diagnostických a liečebných postupoch.

Slovenská a Česká republika podpísala memorandum o spolupráci v oblasti transplantácie pľúc. Minister zdravotníctva Tomáš Drucker už začiatkom septembra informoval, že česká strana na tento účel poskytne Nemocnicu Motol. "Dnešným dňom sme podpísali memorandum a tým pádom už budú môcť byť naši pacienti operovaní a budú im môcť byť transplantované pľúca," povedal v utorok na tlačovej konferencii Drucker.

Ako priblížil slovenský minister, na bilaterálnom stretnutí so svojim českým kolegom Miloslavom Ludvíkom diskutovali aj o cezhraničnej spolupráci v oblasti záchrannej starostlivosti.

Podstatnou témou bol aj nedostatok zdravotníckych pracovníkov. "Za posledný rok sme spojili tímy vo viacerých otázkach, či už je to otázka liekovej politiky, štandardov v oblasti diagnostických a terapeutických postupov," poznamenal Drucker. Obe strany tiež debatujú o spolupráci národných ústavov na kontrolu liečiv.

Zdroj: noviny.sk

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:05 Kixšou
05:35 Súdna sieň
06:25 Súdna sieň
05:10 Kutyil s.r.o. II.
05:45 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:40 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Všechno musí pryč
07:20 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
09:20 Příšerky z vesmíru