Zatiahnuté
Bratislava
Izabela
9.12.2022
Tlačová konferencia ministrov zdravotníctva SR a ČR o liekovej politike
Zdielať na

Tlačová konferencia ministrov zdravotníctva SR a ČR o liekovej politike

BRATISLAVA / V utorok sa na ministerstve zdravotníctva stretol slovenský šéf tohto rezortu Tomáš Drucker s českým ministrom zdravotníctva Miloslavom Ludvíkom. Hovorili o témach transplantácii pľúc, liekovej politike a štandardných diagnostických a liečebných postupoch.

Slovenská a Česká republika podpísala memorandum o spolupráci v oblasti transplantácie pľúc. Minister zdravotníctva Tomáš Drucker už začiatkom septembra informoval, že česká strana na tento účel poskytne Nemocnicu Motol. "Dnešným dňom sme podpísali memorandum a tým pádom už budú môcť byť naši pacienti operovaní a budú im môcť byť transplantované pľúca," povedal v utorok na tlačovej konferencii Drucker.

Ako priblížil slovenský minister, na bilaterálnom stretnutí so svojim českým kolegom Miloslavom Ludvíkom diskutovali aj o cezhraničnej spolupráci v oblasti záchrannej starostlivosti.

Podstatnou témou bol aj nedostatok zdravotníckych pracovníkov. "Za posledný rok sme spojili tímy vo viacerých otázkach, či už je to otázka liekovej politiky, štandardov v oblasti diagnostických a terapeutických postupov," poznamenal Drucker. Obe strany tiež debatujú o spolupráci národných ústavov na kontrolu liečiv.

Súvisiace články