NAŽIVO: Fico, Danko, Bugár, Kažimír o nafte aj rekonštrukcii internátov

NAŽIVO: Fico, Danko, Bugár, Kažimír o nafte aj rekonštrukcii internátov Zdroj: SITA
Tlačová konferencia predsedu NR SR Andreja Danka, predsedu vlády SR Roberta Fica a podpredsedu NR SR Bélu Bugára za prítomnosti ministra financií Petra Kažimíra. Témou je rekonštrukcia vysokoškoských internátov, zelená nafta a aktuálne politické témy. Tlačová konferencia je naplánovaná na 13:30.

Vláda uvoľní 10 miliónov eur na rekonštrukciu vysokoškolských internátov, v druhom polroku ďalších desať. Oznámil to na dnešnej tlačovej besede premiér Robert Fico. V minulom roku Európska komisia na základe spolupráce s Eurostatom a členskými krajinami EÚ rozhodla, že investície do zatepľovania verejných budov už nebudú zaťažovať štátny rozpočet. "Vyhlásime súťaž medzi súkromnými firmami na zatepľovanie internátov. Súkromné firmy svoj príjem získajú z výdavkov na energie, ktoré sa ušetria vďaka renovácii," vysvetlil premiér.

Robert Fico predpokladá, že ministerka školstva Martina Lubyová sa v čo najbližšom čase stretne so zástupcami vysokých škôl a spíše zoznam, čo treba na internátoch zrekonštruovať. "Chceme reagovať na havarijne stavy. Kým sa začne proces zatepľovania, peniaze sa môžu využiť na výmenu okien, rekonštrukciu strechy či na nákup nábytku," uzavrel predseda strany SMER-SD.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

22:00 PÄŤKA
23:00 Stratené duše I.
23:55 Vraždiace páry VII.
20:45 Prenasledovaná doktorom 2
22:35 Titanic: Krv a oceľ
00:35 Komplikácie
22:00 Vtierka Castle II.
22:55 ŽREBOVANIE
23:00 TIPOS INFO
22:00 Agi Bagi II.
22:15 Malí chrobáčikovia
22:20 Tom a Keri
21:50 Za borovicovým hájem
00:05 Je prostě báječná
01:35 Dobyvatelé Barmské džungle