NAŽIVO: Fico, Danko, Bugár, Kažimír o nafte aj rekonštrukcii internátov

NAŽIVO: Fico, Danko, Bugár, Kažimír o nafte aj rekonštrukcii internátov Zdroj: SITA
Tlačová konferencia predsedu NR SR Andreja Danka, predsedu vlády SR Roberta Fica a podpredsedu NR SR Bélu Bugára za prítomnosti ministra financií Petra Kažimíra. Témou je rekonštrukcia vysokoškoských internátov, zelená nafta a aktuálne politické témy. Tlačová konferencia je naplánovaná na 13:30.

Vláda uvoľní 10 miliónov eur na rekonštrukciu vysokoškolských internátov, v druhom polroku ďalších desať. Oznámil to na dnešnej tlačovej besede premiér Robert Fico. V minulom roku Európska komisia na základe spolupráce s Eurostatom a členskými krajinami EÚ rozhodla, že investície do zatepľovania verejných budov už nebudú zaťažovať štátny rozpočet. "Vyhlásime súťaž medzi súkromnými firmami na zatepľovanie internátov. Súkromné firmy svoj príjem získajú z výdavkov na energie, ktoré sa ušetria vďaka renovácii," vysvetlil premiér.

Robert Fico predpokladá, že ministerka školstva Martina Lubyová sa v čo najbližšom čase stretne so zástupcami vysokých škôl a spíše zoznam, čo treba na internátoch zrekonštruovať. "Chceme reagovať na havarijne stavy. Kým sa začne proces zatepľovania, peniaze sa môžu využiť na výmenu okien, rekonštrukciu strechy či na nákup nábytku," uzavrel predseda strany SMER-SD.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:10 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:15 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH - EUROJACKPOT
19:40 Kutyil s.r.o. II.
20:45 Maggie
22:55 KINOSÁLA
13:40 Nákupné maniačky
20:10 Kosti
21:00 INKOGNITO
20:00 Príbehy dvoch myší II.
20:25 Robošváb II.
20:50 Sherm a jeho mikróby
18:35 Kouzlo polibku
20:15 Mafiánovi
22:15 Diamant 13