NAŽIVO: Fico, Danko, Bugár, Kažimír o nafte aj rekonštrukcii internátov

NAŽIVO: Fico, Danko, Bugár, Kažimír o nafte aj rekonštrukcii internátov Zdroj: SITA
Tlačová konferencia predsedu NR SR Andreja Danka, predsedu vlády SR Roberta Fica a podpredsedu NR SR Bélu Bugára za prítomnosti ministra financií Petra Kažimíra. Témou je rekonštrukcia vysokoškoských internátov, zelená nafta a aktuálne politické témy. Tlačová konferencia je naplánovaná na 13:30.

Vláda uvoľní 10 miliónov eur na rekonštrukciu vysokoškolských internátov, v druhom polroku ďalších desať. Oznámil to na dnešnej tlačovej besede premiér Robert Fico. V minulom roku Európska komisia na základe spolupráce s Eurostatom a členskými krajinami EÚ rozhodla, že investície do zatepľovania verejných budov už nebudú zaťažovať štátny rozpočet. "Vyhlásime súťaž medzi súkromnými firmami na zatepľovanie internátov. Súkromné firmy svoj príjem získajú z výdavkov na energie, ktoré sa ušetria vďaka renovácii," vysvetlil premiér.

Robert Fico predpokladá, že ministerka školstva Martina Lubyová sa v čo najbližšom čase stretne so zástupcami vysokých škôl a spíše zoznam, čo treba na internátoch zrekonštruovať. "Chceme reagovať na havarijne stavy. Kým sa začne proces zatepľovania, peniaze sa môžu využiť na výmenu okien, rekonštrukciu strechy či na nákup nábytku," uzavrel predseda strany SMER-SD.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 VŠETKO ČO MÁ ANDER RÁD
05:55 Prvé oddelenie
06:15 Prvé oddelenie
05:00 Prvé oddelenie
05:20 Profesionáli VII.
05:50 Kutyil s.r.o. II.
05:10 Sam a Max
05:35 Lovci drakov
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:15 Megazkrat: Smrtící výpadek
08:05 Kuchař srdcem
09:50 Poslední odkaz