NAŽIVO: Fico, Danko, Bugár, Kažimír o nafte aj rekonštrukcii internátov

NAŽIVO: Fico, Danko, Bugár, Kažimír o nafte aj rekonštrukcii internátov Zdroj: SITA
Tlačová konferencia predsedu NR SR Andreja Danka, predsedu vlády SR Roberta Fica a podpredsedu NR SR Bélu Bugára za prítomnosti ministra financií Petra Kažimíra. Témou je rekonštrukcia vysokoškoských internátov, zelená nafta a aktuálne politické témy. Tlačová konferencia je naplánovaná na 13:30.

Vláda uvoľní 10 miliónov eur na rekonštrukciu vysokoškolských internátov, v druhom polroku ďalších desať. Oznámil to na dnešnej tlačovej besede premiér Robert Fico. V minulom roku Európska komisia na základe spolupráce s Eurostatom a členskými krajinami EÚ rozhodla, že investície do zatepľovania verejných budov už nebudú zaťažovať štátny rozpočet. "Vyhlásime súťaž medzi súkromnými firmami na zatepľovanie internátov. Súkromné firmy svoj príjem získajú z výdavkov na energie, ktoré sa ušetria vďaka renovácii," vysvetlil premiér.

Robert Fico predpokladá, že ministerka školstva Martina Lubyová sa v čo najbližšom čase stretne so zástupcami vysokých škôl a spíše zoznam, čo treba na internátoch zrekonštruovať. "Chceme reagovať na havarijne stavy. Kým sa začne proces zatepľovania, peniaze sa môžu využiť na výmenu okien, rekonštrukciu strechy či na nákup nábytku," uzavrel predseda strany SMER-SD.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

20:35 VŠETKO ČO MÁM RÁD
22:30 VŠETKO ČO MÁ ANDER RÁD
23:00 Vojak 3
20:35 Dobrý ročník
23:00 Letecké katastrofy XIV.
00:00 Podvodník
22:00 Motív IV.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Bostonské zločiny V.
22:15 Malí chrobáčikovia
22:20 Tom a Keri
22:30 Sherm a jeho mikróby
22:05 Pád Bílého domu
00:00 Obyčejní hrdinové
01:50 Posedlá